OBSESJE

 "Obsesje" to muzyczny stand-up powstały z rozmów, plotek, anegdot, obserwacji. Wszystkie dotyczyły obsesji. Jest zatem trochę śmiesznie, trochę wzruszająco – o urodzie, miłości, pracy, ambicjach, kompleksach, zawiedzionych uczuciach, terapii, dietach, zazdrości i namiętności. Z kilkunastu piosenek, wyłania się portret współczesnej kobiety z całym bagażem lęków i nadziei, które towarzyszą jej na co dzień. Teksty Julii Holewińskiej balansujące pomiędzy liryzmem a groteską, okazują się krzywym zwierciadłem, w którym zobaczy się nie jeden z nas.

Anna Smołowik została nagrodzona Talentem Trójki (w kategorii Teatr)  za swoje dokonania aktorskie, a w szczególności za spektakl OBSESJE. Rok pózniej Polskie Radio zaprosiło ją, żeby przygotowała koncertową wersję spektaklu i zagrała na żywo w Studiu Osieckiej na antenie Trojki. Koncert odbył się 22 czerwca 2016 roku. Spektakl ciagle się zmieniania, powstają nowe piosenki, coraz to odważniejsze, często są one reakcją na obecną sytuację polityczną i to, co dzieje się z prawami kobiet. 

Artystka zaspiewa koncert po długiej przerwie, jest to rozgrzewka przed nowym repertuarem nad którym trwają prace.

Autorem  muzyki jest  Marcin Macuk - (wybitny polski multiinstrumentalista i kompozytor, na stałe współpracujący z Kasią Nosowską i Heyem, autor muzyki m.in do filmów "Chrzest", "Demon" Marcina Wrony ) oraz Paweł Stankiewicz , jeden z najzdolniejszych polskich gitarzystów, który towarzyszy Annie Smołowik na scenie.

Spektakl OBSESJE grany był na wielu warszawskich scenach, min. w Teatrze Muzycznym Roma, Teatrze Studio, Instytucie Teatralnym, Klubie Komediowym, na Placu Defilad, Sali Koncertowej Polskiego Radia a także Teatru Starego w Lublinie.

RECENZJE: 

"Liczy się sama Anna Smołowik, która wypełnia sobą całą scenę, kipi energią, uwodzi publiczność. Bywa zabawna albo bardzo zabawna, czasami też wzruszająca. (...) Wróże temu wieczorowi duże powodzenie, bo niewiele mamy tak uzdolnionych i zwyczajnie sympatycznych aktorek, no i niewiele scenicznej rozrywki w dobrym guście." Jacek Wakar

TRAILERY i fragmenty występu:

https://www.youtube.com/watch?v=K1B-bFDW0eE&t=4s

https://www.youtube.com/watch?v=deW1MVQ4UkM

https://www.youtube.com/watch?v=5zbNQl9ztAA

NAJBLIŻSZE SPEKTAKLE

Brak spektakli