Teatr WARSawy to offowa wizytówka kulturalnej stolicy – punkt na mapie Warszawy od lat związany z kulturą. Kamienica z lat 50., zlokalizowana na Rynku Nowego Miasta 5/7, wydaje się być miejscem wprost stworzonym do inicjatyw związanych ze sztuką. Starsze pokolenie pamięta funkcjonujące tu przez kilkadziesiąt lat kultowe kino WARS – PRL-owskie i trącące myszką, niemniej urokliwe. Zamknięte ponownie odżyło pod wpływem energii Teatru WARSawy, który tchnął nowoczesnego i offowego ducha teatru.

Teatr WARSawy to swoista oaza twórczości artystycznej na terenie Starego i Nowego Miasta. Ostatni bastion kultury na tym terenie trzyma się jednak mocno i nieodmiennie przyciąga ludzi ukierunkowanych na sztukę.

Stery teatru dzierży Adam Sajnuk – założyciel, aktor i reżyser wielu spektakli wystawianych na jego deskach. Placówka przyciąga wybitnych aktorów i zaspokaja apetyt na sztukę ciekawym i ambitnym repertuarem. Pokazuje tym samym, że stolica Polski – miasto, w którym prawie wszystko jest ponazywane i instytucjonalne ma również swoje artystyczne i undergroundowe podziemie oraz nie boi się inicjatyw offowych.

Dokumenty

  • Dokument 1
  • Dokument 2
  • Dokument 3