NASZE MIASTO

Thornton Wilder

Przekład: Jacek Poniedziałek

Reżyseria: Adam Sajnuk

PREMIERA: 29 grudnia 2022
Teatr WARSawy
Społeczna Scena Debiutów

„Są rzeczy, o których wszyscy wiemy, ale o nich nie mówimy, nie ujawniamy zbyt często.
Wiemy, że istnieje coś nieśmiertelnego… Każdy – w najgłębszym zakamarku swojej duszy, głęboko w swoich kościach – czuje, że istnieje coś nieśmiertelnego, i że to coś ma związek z człowiekiem. Gdzieś głęboko w człowieku czai się nieśmiertelna cząstka”.

Opowieść o codziennym życiu przeciętnych ludzi, o przemijaniu, ale i powtarzalności egzystencji. Powszednie życie fikcyjnej amerykańskiej społeczności małego miasteczka Grover’s Corners z początków XX w. Tutaj wszyscy się znają i wszystko jest poukładane – stąd trudno też wyjechać.
Codzienność państwa Webb i państwa Gibbs to niezwykle uniwersalna i poruszająca refleksja na temat doczesności. Wśród potocznych spraw i obowiązków dzieją się przecież rzeczy niecodzienne i wyjątkowe.

„Nasze miasto”, czyli portret zwykłych mieszkańców banalnego miasta, który wzruszy, gdyż „w błahych, codziennych zdarzeniach naszego życia tkwi to, co najcenniejsze”.

OBSADA:
Miłosz Broniszewski, Bartosz Jędraś, Marika Kornacka, Ina Maria Krawczyk, Dawid Kunicki, Karol Lelek, Monika Markowska, Łukasz Twardowski, Dominika Walo

KOSTIUMY: Katarzyna Adamczyk

CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska, Monika Stradomska

czas trwania: 85 minut