Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę

voucher otwarty / kup bilet

MUSICAL o współczesnych Polakach z piosenkami takich wykonawców jak m.in. Czesław Śpiewa, Kabaret Starszych Panów, Zbigniew Wodecki with Mitch &Mitch, Mikromusic feat. Skubas, Coma, Ania Dąbrowska.

A co, gdyby pewnego pięknego dnia nas odłączyło? Bierzesz telefon – Fejs nie działa, Tinder nie działa, WhatsApp nie działa. Nieźle spanikowany odpalasz laptop… to samo. Nie ma Googla, nie ma nic. Pomijam światowy chaos i jego konsekwencje, ale co się dzieje z Tobą? Musisz wyjść z domu, zacząć gadać z ludźmi, zero lajków. Musisz pogadać z szefem, szefową, mężem, żoną, chłopakiem. Nie możesz sobie świecić 24 h w twarz niebieskim ekranem, bo tam nic nie ma. Gier też nie ma. Są tylko ludzie i Ty w relacjach z nimi. Z matką, przyjacielem, obcym. Musisz stanąć oko w oko ze sobą i z innymi. Musisz wyjść ze swojej bezpiecznej miejscówki na świat, rozejrzeć się dokoła i… No właśnie. Co byś tam wtedy zobaczył? Jaki pejzaż zastałbyś wokół siebie, w swojej głowie?

Jakie wtedy byłyby Twoje marzenia? Myślałeś kiedyś o tym?

Zapraszamy Was do naszego świata – świata, w którym tkwimy, i na który z jakiegoś powodu się godzimy. Ale też zapraszamy do świata naszych marzeń i tęsknot. Spróbujcie razem z nami rozprawić się z cholerną samotnością, która dręczy większość z nas i poszukać konstruktywnej odpowiedzi jak żyć… Może się uda, choć trochę.

„Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę” to przekrój pokolenia ludzi, którzy powinni wejść w dojrzałe życie z wiarą, radością i energią, bo wydawałoby się, że żyją w świecie, w którym mają wszystko podane na tacy. Jednak kontakt ze światem, etat, mieszkanie z widokiem na centrum i wysokim czynszem…

Wydawałoby się dostępne na wyciągnięcie ręki, nie dają satysfakcji, a nawet są kulą u nogi. Pokolenie, które ma świat za blisko. Pokolenie nie potrafiące sięgnąć po szczęście. Pokolenie bez ideałów, nie mające o co walczyć, stagnacyjne, głęboko nieszczęśliwe. Jednak w serduchu mnóstwo nadziei i pragnień, po które nie do końca wiadomo jak sięgnąć, o czym świadczą wtrącane co chwila piosenki rozdzierające młode gardła i serca. Bo w nich jest cała prawda o pokoleniu prekariuszy. Ludzi pełnych marzeń, tęsknot i wołania o pomoc, tylko zbyt cicho, żeby świat zauważył.

Spektakl dla widzów powyżej 16. roku życia.

Czas trwania: 80 minut

__________

OBSADA: Katarzyna Faszczewska, Dominika Handzlik, Adrian Kieroński, Robert Mróz Junior

REŻYSERIA: Anna Gryszkówna

WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA: Aneta Todorczuk

AUTOR: Konrad Oprzędek

OPRACOWANIE MUZYCZNE: Tomasz Krezymon

SCENOGRAFIA i KOSTIUMY: Aleksandra Grabowska

VIDEO: Paweł Penarski

CHARAKTERYZACJA: Marta Dąbrowska

RECENZJE:

  • Scena Debiutów (Teatr WARSawy) może dorzucić do swojej puli kolejny udany spektakl, czyli „Nie piję, nie palę, chętnie zrobię z pani mamę”.

NOTATNIK KULTURALNY

  • Młodzi w przerwach między kolejnymi scenkami śpiewają o swoim bólu. Dużo śmiechu…

Franciszek Jacik, PRZEGLĄD

  • Piosenki pochodzące z różnych muzycznych okresów, zyskujące jednorodność stylistyczną w nowych aranżacjach Tomasza Krezymona, od Kabaretu Starszych Panów i Zbigniewa Wodeckiego do Czesława Mozila i Ani Dąbrowskiej, stają się tutaj bardzo dobrym tworzywem do uzupełniania i scalania sekwencji czysto aktorskich, znakomicie ukazujących nie tylko emocjonalny potencjał zawarty w poruszanej problematyce, ale i wszechstronność talentów tkwiących w zaangażowanych w to przedsięwzięcie wykonawcach.”

Wiesław Kowalski, TEATR DLA WSZYSTKICH

  • Nie palę… jest najlepszym przedstawieniem Anny Gryszkówny, jakie widziałem, zagranym i zaśpiewanym z wdziękiem i talentem.

Rafał Turowski, rafalturow.ski, Chilli ZET

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking „Get Tickets” will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
21 kwietnia – bilet normalny
60,00
50 zostało
21 kwietnia – bilet ulgowy
50,00
10 zostało
22 kwietnia – bilet normalny
60,00
50 zostało
22 kwietnia – bilet ulgowy
50,00
10 zostało
6 maja – bilet normalny
60,00
50 zostało
6 maja – bilet ulgowy
50,00
10 zostało
7 maja – bilet normalny
60,00
50 zostało
7 maja – bilet ulgowy
50,00
10 zostało